NOVINKY

arr3Testujeme: Fitokosmetik - Čierny vulkanický Kamčatský íl na tvár, telo a vlasy ČistiaciZdravíme všetkých zvedavcov pri našom ďaľšom teste.   Dnes budeme preberať účinky a vlastnosti... arr3Testujeme: Nevská kozmetika - Tuhé toaletné mydlo s brezovým dechtomDobrý deň všetkým! Je čas na ďaľši test, pohodlne sa usaďte a poďme na to! Tento test bude... arr3Testujeme: Dermatologický šampón proti vypadávaniu vlasov AgafiaDobrý deň,        dnes si otestujeme Dermatologický šampón proti vypadávaniu vlasov Agafia s... arr3Testujeme: Cédrový krém-balzam na ruky AgafiaDobrý deň,      nastal čas na ďaľší test jedného z najpredávanejších produktov z našej ponuky.... arr322.12.2018 FotonovinkaUž čoskoro pribudnú v ponuke značky Beauty Jar nové produkty: rozšírime ponuku kategórie - šumivé... arr320.12.2018Bieliaci prášok na zuby pre fajčiarov od Fitokosmetik. ...

ANKETA

Ste spokojní s výberom produktov na stránke naturholik.sk?

Áno 39% Nie 26% Produktov je dosť, je z čoho vyberať. 13% Produktov je málo, nie je z čoho vyberať. 23%

Úvod » Beauty Jar » O BEAUTY JAR

Beauty Jar / O BEAUTY JAR

 

Prečo je Beauty Jar prírodný?

Vyrábame produkty, ktorých zloženie je z viac ako 90% prírodné. Prírodný pre nás znamená – prísada, ktorá je získaná z prírody a zachováva si maximum svojich užitočných vlastností po čistení alebo spracovaní.

Myslíme si, že v prvom rade by mala kozmetika byť funkčná zásluhou prírodných aktívnych komponentov, preto môžete na každom našom produkte minimálne 2 aktívne komponenty zodpovedné za efektívnosť produktu. Sú aj produkty – hviezdy, ktorých zloženie je takmer 100% prírodné (napríklad: maslo Feed Me, telové a pleťové peelingy, soli do kúpeľa).

Používame bezpečné komponenty, ktoré sú povolené na použitie v kozmetike.

Sami vyvíjame receptúry a produkty vyrábame ručne, čím zabezpečujeme dodatočnú kontrolu surovín, ako aj samotného procesu výroby.

Suroviny a ani samotné produkty nie sú testované na zvieratách!

Pravidelne robíme kampane, kedy môžu zákazníci vrátiť prázdne obaly, ktoré zbierame a posielame na ďalšie spracovanie. Mimochodom, vedierka sú vyrobené z polypropylénu – bezpečného materiálu, ktorý sa používa v potravinárskom priemysle.

 

Prečo čierne vedierka?

Pretože je to trendový obal, ktorý naberá na popularite na celom svete.

Čierna farba je pre kozmetiku nezvyčajná, preto takýto obal na seba púta pozornosť. Navyše ideálne ladí s našimi farebnými etiketami.

 Akokoľvek milujeme naše čierne vedierka, nie je takáto forma obalu pohodlná pre každého spotrebiteľa. Komunikujeme priamo so zákazníkmi cez naše vlastné, ale aj partnerské predajné miesta, zbierame názory a rýchlo sa adaptujeme, aby bolo používanie a skúsenosť s našimi produktami maximálne príjemné. Práve preto sme pre fanúšikov klasických obalov vyrobili fľaštičky s dávkovačom tekutých produktov.

 

SLS & SLES

SLS vs. SLES:
Obe látky sú PAP (povrchovo aktívne prísady), ktoré si ľudia často mýlia kvoli ich podobe v názve.

SLES = Sodium Laureth Sulfate = Lauretsulfát nátria - jemná a efektívna PAP, ktorá nenarušuje ochranné funkcie pokožky. Často používaná v kozmetických prípravkoch, ako sú šampóny a prípravky na čistenie pleti a tela. SLES nie je to isté ako SLS = Sodium Lauryl Sulfate - Laurylsulfát nátria.

SLES má ínú, dlhšiu štruktúru mastných kyselín, čo ho robí jemnou čistiacou prísadou. Otázky ohľadom SLES boli skúmané viacerými expertami a aj keď SLES nerastie na strome, bolo potvrdené ako absolútne bezpečné k používaniu*. Okrem toho, SLES - patrí do skupiny esenciálnych alkylsulfátov a SLS do skupiny jednoduchých alkylsulfátov. Na rozdiel od jednoduchých alkylsulfátov (SLS), esenciálne alkylsulfáty (SLES) majú lepšie čistiace vlastnosti v tvrdej vode, pretože nereagujú s vápnom. Tým pádom, používaním prípravkom obsahujúcim SLES a nie SLS, dostanete lepšie a bezpečné čisenie a menšiu spotrebu prípravku.

*(Zdroj literatúry: International Journal of Toxicology,
Supplement, July 2010, pages 151S-161S; a Food and Chemical Toxicology,
March 2001, pages 279-286).

 

Perlmutter škodí?

Strašidelný názov Titanium Dioxide Cl 77891 – Dioxid titánu – (veľa krát dlhodobo skúmaný, nevykazuje žiadne škodlivé účinky) je široko rozšírená prísada kozmetických prípravkov a jedál. Používa sa pri výrobe dekoratívnej kozmetiky (púder, očné tiene, balzam na pery), antiperspirantov a ochranných krémov, pretože je schopný odrážať UV lúče a tým je efektívnym fyzickým UV filtrom. Nepreniká do pokožky a jej vrstiev a je bezpečný na používanie. (Jeho používanie je rozšírené v kozmetike a farmaceutickom priemysle a obsahujú ho mnohé krémy a séra tzv. prémiovej triedy)

V súlade so zákonom EU 1223/2009 a TP CÚ 009/2011 je povolený k používaniu ako biely pigment bez ohraničenia v koncentrácii. Zaregistrovaný ako potravinový doplnok E171.

 

Obaly/recyklácia

Naše obaly sú vhodné na recykláciu, potvrdzujú to značky na dne vedierok aj fľaštičiek.

Naše vedierka:

-polypropylén. Pevný a teplovzdorný. Vyrábajú sa z neho misky a kontajnery na jedlo, injekčné stiekačky a detské hračky.

Greenpeace: “uzávery z fliaš, vedrá a vedierka, jogurtové kelímky, obal z kontaktných šošoviek, ‘šuštiace’ plastové obaly – Môžné odovzdať na recykláciu.”

Naše fľaštičky:

-Polyetyléntereftalát. Používa sa na plnenie nealkoholických nápojov, kečupov, rastlinného oleja, kozmetických prípravkov a veľa iného. Výroba daného typu nevyžaduje zvláštne výdavky, preto je najpopulárnejší. Použiť takýto druh plastu je možné iba raz. Pri opakovanom použití fľaška alebo krabička vypúšťa nebezpečnú látku – ftalát. Je vhodný na recykláciu, jeden z najbezpečnejších spôsobov.

Greenpeace: “fľašky z nápojov a oejov, priehľadné obaly šampónov, jednorázové kontajnery na jedlo. PET je možné recyklovať.”

 

Prečo sa na povrchu peelingov niekedy tvorí kaluž?

Peelingov bývajú najčastejšie dva druhy: na báze vody alebo oleja/masla. Olejová/maslová báza sa vyrába z rôznych olejov/masiel a je veľmi lákavá svojou naturálnosťou.

Na náš základ používame:

  • Kokosové maslo/olej – robí pokožku hladšiu a bojuje s prvými príznakmi starnutia.
  • Kakaové maslo – nádherne hydratuje a vyživuje pokožku.
  • Kukuričný olej - odstraňuje olupovanie a prispieva k rýchlej regenerácii buniek.
  • Palmový olej – zmäkčuje a chráni pokožku pred vysúšaním.

Ukázalo sa, že jemné častičky peelingov jemne olupujú vrchnú časť pokožky a kombinácia olejov a masiel ju ihneď hydratuje a vyživuje. Olej/maslo má však tendenciu oddelovať sa a vychádzať na povrch tým, že ťažké častice cukru alebo soli padajú dolu. Nemá to však žiadny vplyv na vlastnosti alebo kvalitu peelingu! Jednoducho stačí produkt premiešať a hneď bude naspäť vo svojej požadovanej konzistencii.

 

Farba a vôňa

V produktoch používame napríklad aj prírodné éterické oleje, vysokokvalitné a drahé prírodné vôňe alebo potravinárske farbivá. Sú to rastlinné prísady, voňavé časti rastlín (kvety, semienka, lístočky), ktoré majú natoľko výraznú vôňu, že sa dokážu udržať v produkte. Používame aromatizátory vysokej kvality.

Aromatizátory, ktoré používame sú rastlinné.