NOVINKY

arr3Testujeme: Fitokosmetik - Čierny vulkanický Kamčatský íl na tvár, telo a vlasy ČistiaciZdravíme všetkých zvedavcov pri našom ďaľšom teste.   Dnes budeme preberať účinky a vlastnosti... arr3Testujeme: Nevská kozmetika - Tuhé toaletné mydlo s brezovým dechtomDobrý deň všetkým! Je čas na ďaľši test, pohodlne sa usaďte a poďme na to! Tento test bude... arr3Testujeme: Dermatologický šampón proti vypadávaniu vlasov AgafiaDobrý deň,        dnes si otestujeme Dermatologický šampón proti vypadávaniu vlasov Agafia s... arr3Testujeme: Cédrový krém-balzam na ruky AgafiaDobrý deň,      nastal čas na ďaľší test jedného z najpredávanejších produktov z našej ponuky.... arr322.12.2018 FotonovinkaUž čoskoro pribudnú v ponuke značky Beauty Jar nové produkty: rozšírime ponuku kategórie - šumivé... arr320.12.2018Bieliaci prášok na zuby pre fajčiarov od Fitokosmetik. ...

ANKETA

Ste spokojní s výberom produktov na stránke naturholik.sk?

Áno 39% Nie 26% Produktov je dosť, je z čoho vyberať. 13% Produktov je málo, nie je z čoho vyberať. 23%

Testujeme: Fitokosmetik - Čierny vulkanický Kamčatský íl na tvár, telo a vlasy Čistiaci

Zdravíme všetkých zvedavcov pri našom ďaľšom teste.

 

Dnes budeme preberať účinky a vlastnosti prírodného ílu 3v1 od Fitokosmetik, konkrétne čierneho ( https://www.naturholik.sk/Fitokosmetik-Cierny-vulkanicky-Kamcatsky-il-na-tvar-telo-a-vlasy-Cistiaci-zmatnuje-a-zuzuje-pory-Seria-Ludove-recepty-d141.htm ). Tak, ako v predchádzajúcom teste začneme od obalu, prvej veci, s ktorou máme možnosť prísť do kontaktu. Je to malé plastové priehľadné vedierko s obsahom 155ml a etiketou, ktorá zobrazuje krásavicu už s naneseným ílom vo forme pleťovej masky a kamčatskou prírodou. 

Vedierko je štedro naplnené až po okraj, čiže svojich 155ml dostanete v obale ktoré aj v kúpeľni zaberie 155ml + vrchnáčik:)

Čierny vulkanický íl Fitokosmetik

Čierny vulkanický íl Fitokosmetik

Sám íl je samozrejme čiernej farby, má jemnú textúru a vôňu bylín. My sami sme dali íl testovať šiestim ľuďom, niektorím z nich voňal mätou.

Čierny vulkanický íl Fitokosmetik

Ako napovedá názov 3v1, íl sa dá použiť na tri spôsoby: na tvár, telo a vlasy.

Poďme na prvý spôsob, na tvár.

Nanášanie je jednoduché, ako pri klasickej pleťovej maske. Po nanesení íl rýchlo vyschne a samozrejme sťahuje pokožku. Tu by sme sa na chvíľu zastavili. Niektorí z našich "testerov" zmývali masku po chvíli, keď ešte nestihla vyschnúť, iní nechali masku vyschnúť úplne. 

Čierny vulkanický íl Fitokosmetik

Pri mastnej pleti by sme doporučili nechať masku vyschnúť, potom je ale zmývanie masky nie celkom jednoduché a dá zabrať. Prehnané vysúšanie je zbytočné, maska po vyschnutí neúčinkuje.

Čierny vulkanický íl Fitokosmetik

Pri suchej pokožke radšej íl zaschnúť nenechávajte, aby ju ešte viac nevysušil. Po umytí je pokožka hladká a jemná, je vidno zúžené póry, nemožno však čakať zázraky po jednom použití.

Prvé výsledky (naozaj viditeľné) sa dostavili približne po týždni používania, keď naozaj zmizli nenávidené čierne bodky. Milé prekvapenie pre všetkých. prikladáme foto:

Pred používaním:

Čierny vulkanický íl Fitokosmetik

Čierny vulkanický íl Fitokosmetik

Po týždňovom používaní:

Čierny vulkanický íl Fitokosmetik

Čierny vulkanický íl Fitokosmetik

Čierny vulkanický íl Fitokosmetik

Počas používania netreba zabúdať aj na ostatné produkty, ako je napríklad pleťový peeling. My sme používali Very berry Spa od Beauty Jar kiss ( https://www.naturholik.sk/Beauty-Jar-Very-Berry-SPA-Zjemnujuci-peeling-na-pery-a-tvar-s-vitaminom-C-extraktom-granatoveho-jablka-a-sipky-d93.htm )

Použitie na tvár by sme zhodnotili pozitívne. Íl pokožku zbytočne nevysušuje, aj keď opäť je to veľmi individuálne, vysúšať môže aj nemusí. Po umytí je pokožka zamatovo jemná, hladká a príjemná na dotyk. Pokožka zostala matná aj na druhý deň a oveľa menej sa zamastňovala. Hlavným plusom bolo určite zbavenie sa čiernych bodiek, ktoré býva problematické a nie vždy sa podarí. 

 

Druhý spôsob, na telo:

Íl môžte použiť ako telový zábal alebo ako telovú masku. Pri nanášaní sme sa snažili nezašpiniť kúpeľňu (neúspešne:)). Môžete si miesta, kde ste íl naniesli obmotať potravinovou fóliou a nechať pôsobiť alebo si naniesť íl iba na stehná a spraviť si také "cyklistické kraťasy". My sme zvolili druhý spôsob. Určite je lepšie naniesť íl na vlhkú pokožku, lepšie sa rozotiera a menej zašpiníte okolie.

Výsledný efekt bol pozitívny. Pokožka bola po umytí hladká, jemná a pevná. Ílové zábaly vo všeobecnosti pomáhajú od "pomarančovej" pokožky a tento íl to potvrdil. Po 3 použitiach (my sme zvolili pondelok-streda-piatok) bola pokožka viditeľne hladšia, jemnešia a na vzhľad krajšia. Netvrdíme, že pokožku úplne zbaví "pomarančového" efektu, ale zmeny k lepšiemu boli evidentné. Ak podobné problémy s pokožkou nemáte, určite íl pomôže ako prevencia. Milé prekvapenie.

Balenie vystačí približne na 1-3 použitia

 

Tretí spôsob, na vlasy: 

Používame ako vlasovú masku. Nanesieme na vlhké vlasy od korienkov a pomaly rozčesávame po celej dĺžke. Nakryjeme hlavu mikroténovou pokrývkou a 20-30 minút necháme pôsobiť. Potom opláchneme vodou a podľa potreby umyjeme šampónom.

Výsledok bol u nás nasledovný: vlasy boli jemné, nezamotávali sa, ľahko sa rozčesávali, boli mäkké a pekne lesklé. Efekt bol približne rovnaký u všetkých, ktorí sa nebáli dať si íl aj na vlasy:)

Balenie vystačí asi na 3-4 použitia vo forme vlasovej masky.

Plusy a mínusy

+cena

+balenie

+výborne čistí

+zbavuje čiernych bodiek/zužuje póry

+nevysušuje pokožku (individuálne)

+robí vlasy mäkšie, jemnejšie a lesklé

+výborný ako telový zábal/maska

-vysušuje pokožku (individuálne)

-pri nanášaní na telo si asi zašpiníte kúpeľňu:)

-pri úplnom vyschnutí na tvári sa ťažšie umýva

Opäť Vám ďakujeme, že ste sa dočítali až sem. Tešíme sa na ďaľší test. Ak by ste radi videli test niektorého z našich produktov, stačí napísať komentár.

Buďte zdraví!!! 

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV